poster

Тарзан и златна долина

Tarzan and the Valley of Gold (1966)

авантуристички | Швајцарија, САД
Режисер: Robert Day

Каде да се погледне
Емисијата не е достапна во државата
рејтинг: 6.1/10

СОДРЖИНА

The international criminal Vinaro enjoys sending explosive wristwatches to his enemies. Here he kidnaps ten-year-old Ramel whom he thinks can lead him to the lost city of gold. Tarzan fights the evil Mr. Train, six-foot-six bodyguard of Vinaro, and rescues Sophia, who has been left to die with an explosive around her neck. Various animals help Tarzan locate Vinaro's tanks and helicopters, the city and the boy.

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • Писмо за кралот (2008)

  image
  Прекрасна приказна за вистинска љубов, пријателство, лојалност и храброст што се одвива во времето на ритерите. Шеснаесетгодишниот Тјури го одложува својот сон да...
 • Душкало во војна (2008)

  image
  Откако неговите родители беа убиени во бомбандирањето во втората светска војна, Том беше прате да живее со роднините на фарма во средна Холандија. Тој е тажен,...
 • Човек закона (1971)

  image
  Шериф из града Бенок, Џерад Медокс стиже у суседни град Сабат у потрази за групом каубоја која је раније дивљала у Беноку, убивши притом једног старца. Медокс...
 • Град на вештерки (2010)

  image
  Во средниот век, Ерик и Џејсон го наоѓаат својот сонародник Малахи и го присилуваат да се врати во татковината. По неговото враќање, се покажува дека татко му на...
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.