СОДРЖИНА

На жителите од едно провинцијално гратче, Паул и Дејви Ненси, за среќа единствено им недостасува дете. За жал, Дејви веќе неколкупати подметнувала. Своите мајчинско-негувателски инстинкти почнува да ги реализира работејќи како волонтерка во својата парохија. Со голем ентузијазам, поголем отколку една професионална воспитувачка, се грижи за постариот, огорчен и болен сосед Олин Арендал. Во знак на благодарност Олин ја запознава со својот шармантен внук Клеј, кој се преселил во местово за да го запознае подобро дедо си. За кратко Дејви подлегнува на шармот од Клеј, а тој е фасциниран од фактот што Дејви го,,вознемирува``. Понатаму работите добиваат различен пресврт.

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • Замокот (2020)

  денес
  image
  Моника, 13-годишна литванска пејачка, доаѓа во Даблин со нејзината мајка пијанистка и заборавната баба. Кога мајка ѝ ја продава нивната клавијатура, Моника одбива...
 • Алберт Нобс (2011)

  денес
  image
  19 век, Даблин. Алберт Нобс, ексцентричен маж на средни години, работи во хотелот Морисон како келнер. Алберт е вреден и штеди пари за да може еден ден да има...
 • Семејството Лифхебер (2019)

  денес
  image
  Врските помеѓу четирите возрасни деца на семејството Лифхебер се ставени на тест кога се дознава дека татко им ја криел својата болест. Тие треба да се соочат...
 • Убиството на двајцата љубовници (2020)

  денес
  image
  Филмот го следи Дејвид кој очајно се обидува да го зачува своето шестчлено семејство во текот на разводот со сопругата Ники. Тие двајцата се согласуваат да се...
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.