СОДРЖИНА

На жителите од едно провинцијално гратче, Паул и Дејви Ненси, за среќа единствено им недостасува дете. За жал, Дејви веќе неколкупати подметнувала. Своите мајчинско-негувателски инстинкти почнува да ги реализира работејќи како волонтерка во својата парохија. Со голем ентузијазам, поголем отколку една професионална воспитувачка, се грижи за постариот, огорчен и болен сосед Олин Арендал. Во знак на благодарност Олин ја запознава со својот шармантен внук Клеј, кој се преселил во местово за да го запознае подобро дедо си. За кратко Дејви подлегнува на шармот од Клеј, а тој е фасциниран од фактот што Дејви го,,вознемирува``. Понатаму работите добиваат различен пресврт.

Слики

Кристална рекаКристална рекаКристална рекаКристална река

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • Павле Павловиќ (1975)

  image
  Павле Павловиќ металац, говори отворено о проблемима своје фабрике у једној телевизијској серији. Од управе добија стан, а за узврат повлачи дату изјаву, али губи...
 • Слатка мала (2006)

  image
  Sherry Swanson returns home to New Jersey after serving a three year prison sentence. Eager to reestablish a relationship with her young daughter, Sherry soon...
 • Со остар нож (2019)

  image
  Инспириран од вистински настани, филмот ја следи приказната на Људовит, кој го загубил синот во безмилосен напад на неонацисти. Поради дупка во словачките закони,...
 • Носталгија (1983)

  image
  Андреј Горчаков је руски песник, којег прати преводилац Еугениа с којом путује Италијом истражујуќи живот једног руског композитора из осамнаестог века. У једном...
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.