poster

Распали оган

Catch a Fire (2006)

Драма, Трилер, Историски, Биографија, Mистерија | Франција, Обединетото Кралство, Јужна Африка, САД
Режисер: Phillip Noyce
TV1000 Balkan | 18.4.24 | 21:00

рејтинг: 6.7/10
Оценка на корисникот: 8.3/10
(8 гласови)

Содржина

Биографска драма за црнец од средна класа во Јужна Африка, во време на апартхејдот, којшто се радикализира откако бива неправедно обвинет за тероризам и откако полицијата му ја силува сопругата.

Слики

Распали оганРаспали оганРаспали оганРаспали оганРаспали оганРаспали оганРаспали оганРаспали оганРаспали оганРаспали оганРаспали оганРаспали оганРаспали оганРаспали оганРаспали оганРаспали оганРаспали оганРаспали оганРаспали оганРаспали оган

Прегледи


Нема Прегледи
Препораки
 • Све је истина (2018)

  image
  Во 1613 г., Шекспир (Кенет Брана) е признат за најголем писател на своето време. Но се случува катастрофа кога неговиот познат театар „Глоуб“ ќе изгори до темел,...
 • Основач (2016)

  image
  Филм кој ни открива како „Мекдоналдс“ станал тоа што е денес. Приказната го следи Реј Крок (Мајкл Китон) кој се здружува со браќата Дик и Мек Мекдоналд, за да...
 • Телохранителот на Линколн (2013)

  image
  Вистинска приказна за Абрахам Линколн и неговиот телохранител, американскиот маршал Ворд Хил Лемон.
 • Перо (2000)

  image
  Ретко, али ипак, повремено, људски род се соучи са онима који преиспитују основне поставке друштва, који пробијају саме границе моралности, негирају старе,...
Топ листи

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: Полиса на приватност.