СОДРЖИНА

Авантурата почнува кога новинарот Мајлс, кој сѐ уште нема закрепнато по разводот и кој има фиксација кон виното, одлучува на стариот факултетски другар и неуспешен актер Џек да му даде како подарок наградно патување по винските полиња на долината Санта Инез, неделата пред свадбата на Џек. Тие се мошне чудна двојка. Џек е шармер со богат сексуален живот, а Мајлс е повлечено типче. Џек сака да го искуси „последното залче слобода, додека Мајлс само сака да најде совршенство во виното. На Џек му одговара и евтиното „мерло, а Мајлс цели кон таинственото и совршено „пино. Единственото нешто што им е заедничко е спојот на неуспешните амбиции и одминатата младост. А сепак, додека се пробиваат низ брегот, Мајлс и Џек почнуваат да се дават во вино и во жени. Џек до гуша се вљубува во жената што ги служи вината и се заканува дека ќе ја откаже свадбата. Мајлс почнува сопствена романса со една келнерка. И двајцата мажи на опасен и комичен начин се лизгаат кон средовечна криза.

Слики

СтраничноСтраничноСтраничноСтраничноСтраничноСтраничноСтраничноСтранично

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • Кафуле (2014)

  image
  Кад младој власници кафиќа припрете да ќе јој објекат бити одузет, она мора да ризикује у животу и љубави да би се изборила за спас свог посла.
 • Језичак (2006)

  image
  Чини се да Рид Фиш живи свој живот баш онако као што је требало. Он је кренуо очевим стопама и сада ради као водитељ јутарњег радио-програма са градоначелницом...
 • Клубот на задоволни жени (2018)

  image
  Славните Оскаровки Џејн Фонда, Дајан Китон, Кендис Берген и Мери Стинбурген во оваа нова урнебесна комедија ќе ни покажат дека животот во третата доба и тоа како...
 • Последниот бакнеж (2006)

  image
  Изгледа дека Мајкл и Џена имаат совршена врска. Џена е бремена, а нејзините родители сакаат тие да се венчаат, но Мајкл се чувствува потиснато и уплашено. Кога на...
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.