СОДРЖИНА

Комедија. Богата гѓа Туттле (А. Моорехеад) незадовољна је јер се њезина кќи Барбара (Ј. Ст. Јохн) заручила с младиќем испод њезиног друштвеног статуса, Норманом Пхиффиером (Ј. Леwис). Норман ради као шетач паса па му гѓа Туттле, колико год га презире, понуди посао у једној од њезиних трговина. Истодобно водитељ трговине Qуимбy (Р. Wалстон) од ње добива посебне упуте о односу према новом запосленику...

Слики

Тко пази на дуќан?Тко пази на дуќан?Тко пази на дуќан?

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • Моминска вечер (2017)

  денес
  image
  Во оваа комедија со нискобуџетен шмек, пет факултетски пријателки (кои ги играат Скарлет Јохансон, Кејт Мекинон, Џилијан Бел, Лана Глејзер и Џои Кравиц) повторно...
 • Развод на одреѓено време (1986)

  денес
  image
  Проблеми савременог живљења једне породице исказани на комичан начин кроз брачне згоде и незгоде, љубавне неспоразуме, развод због стана, авантуре на летовању
 • 50 први состаноци (2004)

  денес
  image
  Хенри живее на Хаваи и ужива во друштво на туристките. Тој го остава својот љубовџиски живот откако се вљубува во Луси, која пати од краткорочно губење на...
 • Како се пишува љубов (2014)

  денес
  image
  Сценарист награден со Оскар, но без работа, ќе биде принуден да прифати работа како професор на факултет. Иако прво ја мрази својата работа, нештата ќе тргнат на...
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.