рејтинг: 6.6/10
Оценка на корисникот: 6/10

Содржина

Ученик Давеy Осборне (Х. Тхомас) из Сан Антонија никако се не може помирити са смрќу мајке и честим одсуствима свога оца Хала (Д. Цолеман) који ради као пилот. Због тога се дечак повлачи у свет маште и видео игара комуницирајуќи са својим имагинарним пријатељем, тајним агентом Јацком Флацком (Д. Цолеман). Давеy, уз то, највише времена проводи с хакером Моррисом (Б. Форсyтхе) и својом најбољом пријатељицом Ким (Ц. Нигра) с којом смишља маштовите шпијунске игре. Меѓутим, једног дана Давеy се заиста наѓе усред шпијунског случаја када сведочи убиству агента ФБИ-а који му преда видеоигру Цлоак & Даггер с тајним информацијама које се желе дочепати непријатељски обавештајци. Како му нико не поверује, укључујуќи и оца, Давеy уз помоќ Ким крене уз распетљавање опасне ситуације рескирајуќи сопствени живот...

Слики

ШпијуниШпијуниШпијуниШпијуниШпијуни

Прегледи


Нема Прегледи
Препораки
 • Гравот убиец: Засекогаш (2009)

  image
  Дејството на филмот би можело да биде смесетено во било која урбана џунгла на светот. Складишта полни со илегална роба, мафијаши со машинки и полицајци со работа...
 • Механичарот: Враќање (2016)

  image
  Продолжение на познатиот акциски трилер во кој улогата на елитната машина за убивање повторно ја игра Џејсон Стејтам. Најопасниот убиец на светот Артур Бишоп...
 • Картели (2016)

  image
  Елитен тим агенти на ДЕА има задача да го заштити опасниот крал на дрогата кој чека судење. Го кријат во луксузен хотел за да го чуваат, но набрзо ќе се најдат во...
 • Брзи и бесни 9 (2021)

  image
  Франшизата „Брзи и бесни“ продолжува со своите високо октански вртежи, а режисерот Џастин Лин се враќа и составува ѕвездена актерска екипа за да го тестира...
Топ листи

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: Полиса на приватност.