СОДРЖИНА

Оваа 45-минутна комедија ги прикажува Енди Самберг и Кит Харингтон, две препознатливи телевизиски ѕвезди, заедно во урнебесната пародија за светот на професионалниот тенис. Со дејствo во еден од најголемите тениски викенди, финалето во синглови на Вимблдон, „7 дена во пеколот дава пародичен поглед врз двајца измислени тенисери од не многу далечното минато, кои играле натпревар штo ќе ги надмине сите тениски натпревари, седумдневен маратон на Вимблдон, кој буквално ги исцрпува двајцата играчи.
Како дополнение на најсветлите (и најтемните) мигови од натпреварот, „7 дена во пеколот, во документаристички стил, се навраќа на животите и кариерите на двајцата продивници: Арон Вилијамс (Самберг), хипербунтовник чие однесување во неговиот најдобар ден е полошо од тоа на Џон Мекенро во неговиот најлош (Мекенро лично се појавува во филмот) и Чарлс Пол (Харингтон), малоумен талент, кој ги носи надежите на Англија за освојување на Вимблдон. Урнебесно обојувајќи ја приказната за овие двајца квази суперѕвезди, филмот содржи и парада од добро познати гости кои претставуваат пародични верзии на самите нив.

Слики

7 дена во пеколот7 дена во пеколот7 дена во пеколот7 дена во пеколот7 дена во пеколот7 дена во пеколот

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • Биг Стоун Гап (2014)

  петок
  image
  Прича се врти око транзиционе тачке у животу Аве Мариа Муллиган, срца њене заједнице у Аппалацхиан Моунтаинс у Вирџинији.
 • Момци у акцији (2010)

  петок
  image
  Они су младиќи, колеге и нису баш успешни код нежнијег пола њихових година. Због тога су, мало је реќи, очајни. Али, ствари се из корена мењају када открију да...
 • Џејк на квадрат (2013)

  петок
  image
  Режисерот се впушта во нов филмски проект, кој ќе му помогне да открие како ја уништил секоја врска во која некогаш бил.
 • Вечера во Америка (2020)

  петок
  image
  Еден панк рокер во бегство (Кајл Галнер) и една млада жена (Емили Скегс), која е под опсесија од неговата група, заедно одат на неочекувано е епско патување низ...
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.