рејтинг: 5.8/10
Оценка на корисникот: 9/10
(8 гласови)

СОДРЖИНА

Режисерот на оваа приказна Чинг Сиу-Тунг, својот филм го потпира врз една стара кинеска легенда за еден билкар кој се вљубува во илјадагодишната Бела Змија преправена во жена. Џет Ли го игра волшебникот кој го открива вистинскиот идентитет на змијата и ја започнува борбата за душата на мажот.

Слики

Волшебнкот и белата змијаВолшебнкот и белата змијаВолшебнкот и белата змијаВолшебнкот и белата змијаВолшебнкот и белата змијаВолшебнкот и белата змијаВолшебнкот и белата змијаВолшебнкот и белата змијаВолшебнкот и белата змија

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • Осумте на Оушн (2018)

  денес
  image
  Деби, сестрата на легендарниот измамник Ден Оушн, обединува целосно женска екипа за да извршат грабеж на столетието. Нивната цел е годишната Мет гала во Њујорк,...
 • Механичар (2011)

  денес
  image
  Артур Бишоп е елитен убиец со единствен талент за чисто елиминирање на целите. По убиството на неговиот ментор и добар пријател, сака неговите убијци да платат.
 • Спајдермен 3 (2007)

  денес
  image
  У Спајдермену™ 3, заснованом на чувеном Марвеловом стрип серијалу Питер Паркер је коначно успео да постигне равнотежу измеѓу своје љубави према Мери Џејн и својих...
 • Војник: издигање на кобрата (2009)

  денес
  image
  Од египетската пустина до длабочините на поларните ледени маси, елитната воена единица ја користи најновата шпионска и воена опрема од следната генерација за да...
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.