poster

Волшебнкот и белата змија

Bai she chuan shuo (2011)

Акција, Фантазија, Pоманса | Кина, Хонг Конг
Режисер: Siu-Tung Ching
FilmBox Extra RS | 15.6.24 | 08:40

рејтинг: 5.8/10
Оценка на корисникот: 8/10
(21 глас)

Содржина

Режисерот на оваа приказна Чинг Сиу-Тунг, својот филм го потпира врз една стара кинеска легенда за еден билкар кој се вљубува во илјадагодишната Бела Змија преправена во жена. Џет Ли го игра волшебникот кој го открива вистинскиот идентитет на змијата и ја започнува борбата за душата на мажот.

Слики

Волшебнкот и белата змијаВолшебнкот и белата змијаВолшебнкот и белата змијаВолшебнкот и белата змијаВолшебнкот и белата змијаВолшебнкот и белата змијаВолшебнкот и белата змијаВолшебнкот и белата змијаВолшебнкот и белата змија

Прегледи


Нема Прегледи
Препораки
 • Скот Пилгрим против светот (2010)

  image
  Запознајте го шармантниот и невработен Скот Пилгрим. Тој е 22-годишен бас-гитарист во бендот „Секс Боб-Омб“ и тукушто ја запознава девојката на своите соништа......
 • Џек Хантер и изгубеното богатство на Угарит (2008)

  image
  Џек Хантер (И. Сергеј), авантурист и ловец на богатства, оди во Сирија по убиството на неговиот ментор, професорот Фредрик Шафер (С. Лоулор), кој му беше како...
 • Фантастични ѕверки: Тајните на Дамблдор (2022)

  image
  Професоорот Албус Дамблдор знае дека моќниот волшебник Гелерт Гринделвалд се обидува да заземе целосна контрола врз магичниот свет. Свесен дека не може да го...
 • Чавка (1994)

  image
  Младиот музичар Ерик Дравен и неговата вереница ги убиваат на ден пред свадбата. Точно година дена по смртта, Ерик станува од гробот со помош на еден таинствен...
Топ листи

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: Полиса на приватност.