СОДРЖИНА

Мило Бојд (Џерард Батлер), банкротиран ловец на потерници, ја добива својата работа од соништата кога треба да ја најде својата бивша сопруга, новинарката Никол Харли (Џенифер Анистон) која избегнува појавување на суд.
Мило Бојд (Џерард Батлер), банкротиран ловец на потерници, ја добива својата работа од соништата кога треба да ја најде својата бивша сопруга, новинарката Никол Харли (Џенифер Анистон) која избегнува појавување на суд. Тој мисли дека го чекаат лесно заработени пари, но кога Никол му бега за да може да истражува приказна за прикривање на едно убиство, Мило сфаќа дека ништо не е едноставно помеѓу него и Никол. Бившите партнери постојано се надмудруваат - сѐ додека не се присилени да бегаат за да извлечат жива глава. Тие мислеа дека ветувањата за љубов, верност и покорност се тешки - останувањето живи ќе биде многу потешко. Филмот е во режија на Енди Тенант („Хич“, „Сладок дом Алабама“).

Слики

Ловец на главиЛовец на главиЛовец на главиЛовец на главиЛовец на главиЛовец на главиЛовец на главиЛовец на главиЛовец на главиЛовец на главиЛовец на главиЛовец на главиЛовец на главиЛовец на главиЛовец на глави

Осврти


Nema recenzija
ПРЕПОРАКИ
 • Мотивиран (2001)

  денес
  image
  Во периодот на шампионати, млад популарен возач изгледа како да почнува да попушта контрола. Повикуваат поранешен возач шампион да го насочи.
 • Мис таен агент (2000)

  денес
  image
  Сандра Булок игра во оваа комедија за една агентка на ФБИ која е на тајна мисија како учесник во изборот за Мис на САД и открива дека една од натпреварувачките...
 • Национално богатство (2004)

  денес
  image
  Од Џери Брукхајмер, продуцентот на „Пиратите од Карибите“ и од Џон Туртелтауб, режисер на „Феномен“, пристигнува „Национално богатство“, возбудлива авантура со...
 • Последниот Мохиканец (1992)

  денес
  image
  Тројца трапери ги заштитуваат ќерките на британски полковник во француско-индијанската војна
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: polica privatnosti.