рејтинг: 5.6/10
Оценка на корисникот: 7.5/10
(68 гласови)

СОДРЖИНА

Мило Бојд (Џерард Батлер), банкротиран ловец на потерници, ја добива својата работа од соништата кога треба да ја најде својата бивша сопруга, новинарката Никол Харли (Џенифер Анистон) која избегнува појавување на суд.
Мило Бојд (Џерард Батлер), банкротиран ловец на потерници, ја добива својата работа од соништата кога треба да ја најде својата бивша сопруга, новинарката Никол Харли (Џенифер Анистон) која избегнува појавување на суд. Тој мисли дека го чекаат лесно заработени пари, но кога Никол му бега за да може да истражува приказна за прикривање на едно убиство, Мило сфаќа дека ништо не е едноставно помеѓу него и Никол. Бившите партнери постојано се надмудруваат - сѐ додека не се присилени да бегаат за да извлечат жива глава. Тие мислеа дека ветувањата за љубов, верност и покорност се тешки - останувањето живи ќе биде многу потешко. Филмот е во режија на Енди Тенант („Хич“, „Сладок дом Алабама“).

Слики

Ловец на главиЛовец на главиЛовец на главиЛовец на главиЛовец на главиЛовец на главиЛовец на главиЛовец на главиЛовец на главиЛовец на главиЛовец на главиЛовец на главиЛовец на главиЛовец на главиЛовец на главиЛовец на главиЛовец на главиЛовец на главиЛовец на главиЛовец на главиЛовец на главиЛовец на главиЛовец на глави

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • Извиднички водич за зомби апокалипса (2015)

  петок
  image
  Тројца извидници и долгогодишни пријатели ги здружуваат силите со една опасна келнерка за да се претворат во најчудниот тим од херои на светот. Кога нивниот град...
 • КАКО ГРОМ ОД ВЕДРО НЕБО (1995)

  петок
  image
  За да ја ослободи својата киднапирана сестра, механичарот за спортски автомобили Чан Фох-То (Џеки Чен) мора да го порази лидерскиот криминалец, во улични трки.
 • Зелениот фенер (2011)

  петок
  image
  Пилотот Хал Џордан добива еден вонземски прстен што му носи натприродни моќи, но и членство во меѓугалактичкиот ескадрон, кој има задача да го одржува мирот во...
 • Диверзија (2014)

  петок
  image
  Екипа из одсека за наркотике креќе у мисију уклањања једног од најопаснијих картела на свету. Мисија се завршила успешно, а при том је заплењена огромна количина...
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.