СОДРЖИНА

Veronique, living with her divorced mother, is going on holiday to Mauritius with her father. To impress a local boy, Benjamin, she manages to complicate the situation by making up stories about her father. She presents him as her lover, a mercenary and even a secret agent which gets her into trouble and then her father has to start playing along.

Слики

Мој отац јунакМој отац јунакМој отац јунакМој отац јунакМој отац јунакМој отац јунакМој отац јунак

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • Љубавне игре (1998)

  image
  Једанаест речитих људи у Л.А.-у баве се стварима срца. Пол продуцира Ханин куварски ТВ шоу, те се морају издиќи изнад благих бодљи када она пожели да сазна све о...
 • Деликатност (2011)

  image
  Убавата Натали по смртта на својот сопруг се посветува само на работата. По извесно време се спријателува со Маркус, вработен кај неа. Но, врската се...
 • Ден на мајката (2016)

  image
  Спојувајќи ги Џенифер Анистон, Кејт Хадсон и Џулија Робертс заедно со Џејсон Судеикис, оваа комедија нѐ кани на многу смеа, солзи и љубов додека три генерации се...
 • Челични магнолии (1989)

  image
  Драмата норминирана за Оскар раскажува приказна за круг блиски пријатели чии животи се испреплетуваат. Во главните улоги: Џулија Робертс, Доли Партон и Сели Филд.
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.