рејтинг: 4.1/10
Оценка на корисникот: 6.1/10
(14 гласови)

Содржина

Две студенткиње из Америке, Кели и Луси, одлазе у Црну Гору да посете Алекса, пријатеља из студентских дана. После неколико дана уживања, њихов пријатељ и колега са факултета их наговара да посете напуштено острво Мамула, иако су упозорени да се на њему дешавају чудне ствари и чули разне легенде о њему. На острву затичу само риболовца који држи лепу девојку за коју се испостави да је сирена која лепим изгледом и песмом опчињава, а потом се убрзо претвара у крвожедног монструма.

Слики

МамулаМамулаМамула

Прегледи


Нема Прегледи
Препораки
 • Жената во црно (2012)

  image
  Еден млад адвокат и вдовец (Даниел Редклиф) патува во едно далечно село на битна задача и открива дека одмаздољубивиот дух на една непријатна жена ги малтретира...
 • Врколак (2010)

  image
  Бенисио Дел Торо игра благородник кој се враќа на својот семеен имот откако брат му исчезнува. Откако повторно се соединува со својот отуѓен татко, тој тргнува во...
 • Сам во темнината 2 (2008)

  image
  Абнер Лунберг (Л.Хенриксен), поранешен ловец на вештерки, е присилен да се врати и да се бори против својот стар непријател, опасната вековна вештерка. Овој пат,...
 • Протерување на ѓаволот од Емили Роуз (2005)

  image
  Инспирирано од вистинска приказна: правник прифаќа случај за убиство од невнимание кој вклучува свештеник кој го протерува ѓаволот од млада девојка. Главни улоги:...
Топ листи

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: Полиса на приватност.