poster

Хипохондрик

Supercondriaque (2014)

комедија | Франција, Белгија
Режисер: Dany Boon
CineStar TV2 | недела | 10:45

рејтинг: 6.0/10
Оценка на корисникот: 8.5/10
(2 гласови)

СОДРЖИНА

Ромен е 39-годишен самец кој работи како фотограф за медицинска интернет енциклопедија. Работата воопшто не му помага во борбата против хипохондријата од која страда и поради која постојано сурфа на Интернет. Ромен пребарува на Интернет за секоја ситница што ќе ја забележи на себе, при што таа се претвора во смртоносна болест. Негов единствен пријател е неговиот лекар д-р Димитри Звенка, кој мисли дека го знае лекот за Ромен - љубов...

Слики

ХипохондрикХипохондрикХипохондрикХипохондрикХипохондрикХипохондрикХипохондрикХипохондрикХипохондрикХипохондрикХипохондрикХипохондрикХипохондрикХипохондрикХипохондрикХипохондрикХипохондрикХипохондрикХипохондрикХипохондрикХипохондрикХипохондрикХипохондрикХипохондрикХипохондрикХипохондрикХипохондрикХипохондрик

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • The Captain (1972)

  image
  Albania early 70'. A WW2 hero, retreated now at an old age at his little village struggles to adjust to the terms of the culture revolution, coming in the shape...
 • Неми филм (1976)

  image
  У касним седамдесетим прошлог века Мел Фунн је филмаш који се притиснут проблемима окренуо алкохолу. Очајног Фунна од потпуне пропасти спасавају пријатељи Мартy...
 • The Most Beautiful Day in the World (2019)

  image
  Arturo Meraviglia is a theatrical impresario in difficulty. He must take care of Gioele and Rebecca, two children "inherited" by an old uncle. When he realizes...
 • Треќа среќа (2011)

  image
  Емма Неуман (Л. Гиовагноли) одлична је ученица, уредница школског часописа и добра, добра особа, спремна свакоме помоќи. Зато се тешко носи с неподопштинама свог...
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.