рејтинг: 7.0/10
Оценка на корисникот: 8.93/10
(14 гласови)

СОДРЖИНА

Француска комедија за една богата католичка двојка која е несреќна поради тоа што три од нивните ќерки се мажат надвор од својата верска и етничка група. А кога четвртата им кажува дека ќе се мажи за католик, тие се топат од радост...
Клод Верно и неговата сопруга Мари се буржоаско католичко семејство и се гордеат со тоа. Иако се големи традиционалисти, сакаат да се сметаат себеси за современи луѓе. Ова е ставено на тест кога нивните три најстари ќерки одбираат да се мажат за муслиман, за Евреин и за Кинез. Нивна најголема желба е да видат како една од ќерките им се мажи во црква, а тоа можеби и ќе им се оствари кога нивната најмлада ќерка објавува дека сака да се омажи за католикот по име Чарлс. За жал, идниот зет не е баш таков каков што Клод и Мари очекуваат да биде...

Слики

Што сме му згрешиле на БогаШто сме му згрешиле на БогаШто сме му згрешиле на БогаШто сме му згрешиле на БогаШто сме му згрешиле на БогаШто сме му згрешиле на БогаШто сме му згрешиле на БогаШто сме му згрешиле на БогаШто сме му згрешиле на БогаШто сме му згрешиле на БогаШто сме му згрешиле на БогаШто сме му згрешиле на БогаШто сме му згрешиле на Бога

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • Да ги разведеме родителите (2020)

  image
  Уморен од постојаните расправи на родителите, 15-годишниот Дамиен е сигурен дека тие не се еден за друг. Дамиен и неговата најдобра другарка Ерин се обидуваат да...
 • Zvjezdana noć (1999)

  image
  Холандија крајем 19. стољеќа. Сиромашном низоземском сликару Винценту ван Гогху старија жена која скрби о његовој прехрани да напитак који ќе му омогуќити да више...
 • Кампања (2012)

  image
  Америка. Демократија. Слобода. На кандидатите Кем Брејди и Марти Хагинс не им е гајле за овие работи кога се тркаат за конгресното место на Северна Каролина. И...
 • Кика (1993)

  image
  Шта се деси када се модни фотограф, његов очух, њихова заједничка љубавница и бивши порно глумац који је побегао из душевне болнице уѓу у зачарани круг шпанске...
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.