рејтинг: 5.8/10
Оценка на корисникот: 5.65/10
(20 гласови)

СОДРЖИНА

Спој са бившом супругом је најбоље решење у потери за преварантима.
Средовечни, разведени власник компаније, Ричард Џоунс (Пирс Броснан), радује се безбрижном животу последњег радног дана у канцеларији. На своју несреќу, открива превару управе због које је компанија банкротирала и пензиони фонд који садржи уштеѓевине запослених за пензију, укључујуќи и његову је проневерен. Ангажујуќи бившу супругу Кејт (Ема Томпсон), Ричард покреќе истрагу и сазнаје да иза свега стоји француски бизнисмен Винсент Кругер. Убрзо, Ричард и Кејт се наѓу усред игре мачке и миша која се одвија широм Европе, у свету интрига, сулудих потера и краѓе драгуља током чега поново преипитују свој однос.

Слики

Удар љубавиУдар љубавиУдар љубавиУдар љубавиУдар љубавиУдар љубавиУдар љубавиУдар љубавиУдар љубавиУдар љубавиУдар љубавиУдар љубавиУдар љубави

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • Возрасна тинејџерка (2004)

  сабота
  image
  На 13-тиот роденден, единствената желба на Џена е брзо да стане постара. Кога се буди следното утро, таа има 30 години, одлична работа и убав стан. Но Џена...
 • Вулкан (2013)

  сабота
  image
  Након ерупције исландског вулкана Еyјафјаллојöкулл, сви авиони су приземљени и на пут за Грчку ваља кренути - путем. Бите то права авантура.
 • Дали сте за танц? (2004)

  сабота
  image
  Романтична комедија со Ричард Гир во главната улога на адвокат прегорен од работа кој од здодевност се запишува на часови по танц во двојки кои ќе му го сменат...
 • Диско (2008)

  сабота
  image
  Дидие е 40-годишeн фан на диско музика. Нема работа и сè уште живее со својата мајка. Дидие има син кој не го видел долго време, но мајката на син му не се...
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.