рејтинг: 7.2/10
Оценка на корисникот: 9.5/10
(17 гласови)

Содржина

Петнаесетгодишниот Џим Хокинс наидува на една мапа до најголемото пиратско богатство во вселената. Приказната го прикажува фантастичното патување на Џим низ еден паралелен универзум, како работник во кабина на една вселенска галија. Тој се спријателува со харизматичниот киборг (делумно човек, делумно машина) кој е готвач, по име Џон Силвер. Џим одлично се развива под негово туторство и многу се покажува кога тој и неговиот вонземски екипаж се борат против супернови, црни дупки и жестоки вселенски бури. Но ним им претстојат уште поголеми опасности кога Џим открива дека неговиот верен пријател Силвер, всушност, е пират, кој на ум има да предизвика бунт. Соочен со предавство што длабоко се врежува во неговата душа, Џим се преобразува од момче во маж, наоѓајќи сила да се соочи со учесниците во бунтот, па открива „богатство поголемо од тоа што можел кога било да си го замисли.

Продуцент: Ron Clements, Roy Conli
Наратор: Tony Jay
времетраење: 95 мин

Слики

Планетата со богатствоПланетата со богатствоПланетата со богатствоПланетата со богатствоПланетата со богатствоПланетата со богатствоПланетата со богатствоПланетата со богатствоПланетата со богатствоПланетата со богатство

Прегледи


Нема Прегледи
Препораки
 • Храбри коњ Спирит (2002)

  image
  Индијанци су му дали име Дух, а он је храбри и необуздани пастув који у време освајања Дивљег запада са својим стадом живи мирно на непрегледним америчким...
 • Мулан (1998)

  image
  Овој анимиран филм на „Дизни“ ги следи авантурите на една млада жена во древна Кина. За да го спаси својот татко од смрт во армијата, Мулан тајно го заменува и...
 • Господин Пибоди и Шерман (2014)

  image
  Најпаметното куче на светот, г. Пибоди и неговиот немирен син Шерман ја користат својата временска машина за да одат на урнебесни авантури. Но, кога Шерман ја...
 • Бегство од планетата Земја (2012)

  image
  Приказната се случува на планетата Бааб каде што почитуваниот астронаут Пламен Супернова е национален херој на сината вонземска популација. Храбар и пожртвуван, и...
Топ листи

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: Полиса на приватност.