рејтинг: 7.8/10
Оценка на корисникот: 8.5/10
(2 гласови)

СОДРЖИНА

По долги години работа на улиците на Рим, средовечната курва Мама Рома заштедува пари за да купи скап стан, тезга за овошје и се повлекува од проституцијата. Таа го зема синот тинејџер Еторе да живее со неа и тој станува нејзина гордост и радост.

Слики

Мама РомаМама Рома

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • The Lights of the Town (1983)

  image
 • Our Quarantine (2015)

  image
  На наговор професорице млади студент зарони у животе петнаесторице Мароканаца који су силом прилика присиљени живјети на теретном броду у луци у Цалигарији. Тај...
 • Насмевката на Мона Лиза (2003)

  image
  Џулија Робертс е професорка на колеџ во раните 1950-ти која предизвикува бранови кога ги охрабрува своите млади студентки да размислуваат самостојно. Улоги: Меги...
 • Топим се с тобом (2011)

  image
  Када се четири најбоља пријатеља са колеџа у својим 40-им састану на годишњем окупљању, ствари почињу да измичи контроли, и пакт који су сковали као млади почиње...
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.