Содржина

На некои луѓе им се потребни години за да се вљубат на прв поглед... „Многу слично на љубов е романтична комедија за судбината, поврзаноста и тенката линија помеѓу случајните пријателства и вечната љубов. Филмот ја следи врската помеѓу Оливер (Ештон Качер) и Емили (Аманда Пит) кои се сретнале на летот од Лос Анџелес до Њујорк пред седум години, а секој од нив изјавил дека направиле грешка што влегле во авантурата. Животот постојано ги спојува во текот на седумте години, но изгледа дека времето никогаш не е она вистинското. Додека се мачат со своите други партнери, имаат проблеми со кариерите и раскинувањата, тие полека стануваат добри пријатели што може да си кажат сѐ еден на друг. Додека се во потрага по љубов и врска што нема да заврши катастрофално, на Оливер и Емили им се потребни седум години за да сфатат дека можеби тоа што го имаат е нешто многу слично на љубов.

Слики

Многу слично на љубовМногу слично на љубовМногу слично на љубовМногу слично на љубовМногу слично на љубовМногу слично на љубовМногу слично на љубовМногу слично на љубовМногу слично на љубовМногу слично на љубов

Прегледи


Нема Прегледи
Препораки
 • Sorry If I Want to Marry You (2010)

  image
  Алекс и Ники су се обеќали вјечну љубав и одлучили су се венчати. Меѓутим, након почетног одушевљења за приједлогом брака, како се дан венчања ближи, Ники осјеќа...
 • На погреб (2009)

  image
  Кога се ќе тргне наопаку за необичната Карис Рајтман, таа прави се за да ја направи модерна секоја емотивно изолирана девојка. Започнува да посетува погреби на...
 • Сè за момчето (2002)

  image
  Драмска комедија за младо момче кое научува циничен, незрел маж како да се однесува како возрасен.
 • Љубов и пријателство (2016)

  image
  Филмот се одвива во 1790-тите и во него се работи за убавата млада вдовица леди Сузан Вернон, која дошла во Черчил, на имотот на роднините, каде што е решена да...
Топ листи

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: Полиса на приватност.