Содржина

Д-р Џејк Арлиџ е научник од едно гратче, кој се труди да создаде систем за предупредување за појава на торнадо. Во моментот кога Џејк ќе помисли дека неговиот пронајдок функционира и дека е подготвен да почне да дејствува, неговите сограѓани сметаат дека тоа било само среќа. И покрај неговото спротивставување, градот му подготвува роденденска забава, додека се приближува разорно торнадо.

Прегледи


Нема Прегледи
Препораки
 • Лудиот Макс: Пат на бесот (2015)

  image
  Од режисерот Џорџ Милер, создавачот на постапокалиптичниот жанр и генијот зад легендарната трилогија за „Лудиот Макс, пристигнува ова враќање во светот на...
 • 2020 (2017)

  image
  A geophysicist struggles to convince authorities that a wave of seismic activity is no natural disaster, but the result of a new weapon.
 • Паркот Јура (1993)

  image
  Стивен Спилберг е режисер на овој успешен трилер направен според популарната книга на Мајкл Кричтон.
 • Ијон Флакс (2005)

  image
  Leto 2415. 400 let potem ko je smrtonosni virus pomoril več kot polovico človeštva, preživeli živijo v močno zastraženem mestu Bragna, ki jih loči od preostalega...
Топ листи

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: Полиса на приватност.