poster

Дракула: Будење на злото

The Last Voyage of the Demeter (2023)

Трилер, Xорор, Фантазија | САД, Обединетото Кралство, Малта, Италија, Германија
Режисер: André Øvredal

Каде да се погледне
Во кината од 24.8.23
Cineplexx
рејтинг: 6.1/10
Оценка на корисникот: 5.5/10
(2 гласови)

СОДРЖИНА

Базирано на едно поглавје, дневникот на Капетанот, од класиката на Брам Стокер од 1897 година - Дракула, оваа приказна е сместена на рсускиот брод Деметер, кој бил изнајмен да пренесува приватно карго - 24 необележани ковчези од Карпатија до Лондон. Филмот детално ќе ги опише настаните кои се случиле и како екипажот преживеал кога секоја веќер ги демнело некоја неописива појава. Кога конечно пристигнал бродот во пристаништето бил руиниран и без ниеден член од екипажот на него.

Слики

Дракула: Будење на злото

Прегледи


Нема Прегледи
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.