Bram Stoker

actor

Умре: 1912

Сцеарист:

 1. ...
  (based on the novel: "Dracula")
 2. 2. Дракула (1931), филм
 3. ...
  (characters) (uncredited)
 4. 4. Дракула (1958), филм
 5. ...
  (characters) (uncredited)
 6. ...
  (based on the character created by)
 7. ...
  (based on the character created by)
 8. ...
  (novel)
 9. ...
  (novel)
 10. ...
  (characters) (uncredited)
 11. 13. Dracula (1974), филм
  ...
  (novel)
 12. 14. Дракула (1979), филм
  ...
  (novel)
 13. ...
  (novel) (uncredited)
 14. 16. Буѓење (1980), филм
  ...
  (novel)
 15. ...
  (adapted from the novel by)
 16. ...
  (novel)
 17. ...
  (characters) (uncredited)
 18. ...
  (characters)
 19. 22. Сиеста З (2016), серија
  ...
  (characters) (uncredited)

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.