СОДРЖИНА

Агент за некретнине Хатер стиже на Карпате да закључи уговор о продаји са тајанственим хер Орлоком. Иако га сељаци упозоравају, Хатер одлази у злокобни замак где се врше припреме за Орлоков пут бродом до Бремена у мртвачком сандуку.

Слики

НосфератуНосфератуНосфератуНосфератуНосфератуНосфератуНосфератуНосферату

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • Фауст (1926)

  image
  Фауст је образован али веома сиромашан научник. Незадовољан је својим животом, па склапа уговор са ѓаволом. Фауст је, иначе, део Сокуровљеве монументалне...
 • Пеколко (2004)

  image
  Во последните денови на Втората светска војна, Нацистите се обидуваат да користат црна магија за својата пропадната кауза. Сојузниците го заземаат кампот каде се...
 • Стан Хелсинг (2009)

  image
  Ноќта на Халовин, вработен во изнајмувачница на филмови Стан Хелсинг мора да го спаси гратчето од шест, најстрашни во историјата на кинематографијата, монструми...
 • Младите вештерки: Наследство (2020)

  image
  Кога се запишува во ново школо, Хана се спријателува со Таби, Лурдес и Френки и набргу станува четвртиот член на нивната група. Хана наскоро дознава дека некако...
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.