СОДРЖИНА

На почетку ове комедије упознајемо двоје крајње необичних ликова који су, сваки на свој начин, уско повезани са природом. Лајла пише о природи и длакавија је од веќине мушкараца. Неуротични научник Нејтан покушава да научи мишеве како да се понашају за столом. Треќи лик који им се придружује је Паф, младиќ који живи као мајмун у шуми. Док Нејтан покушава да Пафа врати у цивилизацију, Лајла се бори за очување његове дивље, неспутане природе. Живописној менажерији придружује се лепа Нејтанова асистенткиња Габријел и настаје љубавни троугао који ќе пре или касније захтевати доношење драстичних одлука

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • Почудно од фикција (2006)

  денес
  image
  Едно утро Харолд Крик почнува да слуша женски глас со детална нарација за секое негово дејство, мисла и чувство. За да биде уште пострашно, сфаќа дека можеби го...
 • Градоначалничката слаткарка (2011)

  денес
  image
  Мери е необразована малограѓанска пекарка, мајка на три деца и прекрасна домаќинка. Нејзиниот рутински живот ќе биде разнишан во моментот кога нејзината ќерка ја...
 • Се од мене (1984)

  денес
  image
  Роџер Коб (С. Мартин) е повикан на деловен состанок, на кој мора да го смени тестаментот на една милионерка која е на смртна постела. Таа цврсто е одлучена дека...
 • Најдолгата недела (2014)

  денес
  image
  Конрад Валмонт е „незрел“ њујорчанец во четириесеттите години, син од богато семејство хотелиери, кој целиот свој живот го поминал без никакви грижи и обврски....
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.