poster

Вавилон

Babylon (2022)

Режисер: Damien Chazelle
Tring Super | 14.7.24 | 16:55

рејтинг: 7.1/10
Оценка на корисникот: 6.6/10
(62 гласови)

Содржина

Приказна за преголема амбиција и нечуен успех, ги следи подемот и падот на неколку ликови низ ерата на нескротлив раскош и изопаченост во раниот Холивуд.

Слики

ВавилонВавилонВавилонВавилонВавилонВавилонВавилонВавилонВавилонВавилонВавилонВавилонВавилонВавилонВавилон

Прегледи


Нема Прегледи
Препораки
 • Ла ла ленд (2016)

  image
  Омилената филмска двојка, Ема Стоун и Рајан Гослинг, повторно заедно! Тоа е долгоочекуваниот филм на режисерот номиниран за Оскар, Демјен Шазел, познат по својот...
 • Амстердам (2022)

  image
  Сместен во 1930-тите и проткајувајќи ги историските факти со фикцијата, овој филм напишан и режиран од Дејвид О. Расел следи тројца пријатели кои се наоѓаат во...
 • Човекот по име Ото (2022)

  image
  Ото е нерасположен човек кој се има откажано од животот по загубата на неговата жена. Кога младо семејство се доселува во негова близина, тој ја запознава...
 • Духови на островот (2022)

  image
  Двајца доживотни пријатели се наоѓаат во ќорсокак кога едниот нагло ја прекинува нивната врска, со алармантни последици за двајцата. Улогите ги толкуваат: Колин...
Топ листи

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: Полиса на приватност.