Оценка на корисникот: 8.1/10
(283 гласови)

СОДРЖИНА

Двајца неверојатни селани, Такер и Дејл (Алан Тудик и Тајлер Лабин), одморот го минуваат во нивната полураспадната планинска колиба, но неочекувано се нападнати од една група енергични снобовски факултетлии.
Такер и Дејл ја проверуваат својата новостекната „викендичка“ (читај: полураспадната колиба) кога ѝ го спасуваат животот на убавата студентка Алисон, која кампира во шумата со неколку пријатели. Една серија недоразбирања доведува до тоа студентите да ги сметаат Дејл и Такер за психопатски убијци, а ситуацијата станува крвава и хумористична во лоша насока.

Слики

Такер и Дејл против злотоТакер и Дејл против злотоТакер и Дејл против злотоТакер и Дејл против злотоТакер и Дејл против злотоТакер и Дејл против злотоТакер и Дејл против злотоТакер и Дејл против злотоТакер и Дејл против злотоТакер и Дејл против злотоТакер и Дејл против злотоТакер и Дејл против злотоТакер и Дејл против злотоТакер и Дејл против злотоТакер и Дејл против злотоТакер и Дејл против злотоТакер и Дејл против злотоТакер и Дејл против злотоТакер и Дејл против злотоТакер и Дејл против злотоТакер и Дејл против злотоТакер и Дејл против злотоТакер и Дејл против злотоТакер и Дејл против злотоТакер и Дејл против злотоТакер и Дејл против злотоТакер и Дејл против злотоТакер и Дејл против злотоТакер и Дејл против злотоТакер и Дејл против злотоТакер и Дејл против злотоТакер и Дејл против злотоТакер и Дејл против злотоТакер и Дејл против злотоТакер и Дејл против злотоТакер и Дејл против злотоТакер и Дејл против злотоТакер и Дејл против злотоТакер и Дејл против злотоТакер и Дејл против злото

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • Неки то воле сирово (2021)

  image
  Венсан и Софи су месари чији посао и брак пропадају. Али једног дана ќе се њихови животи заувек променити када Венсан случајно убије веганског активисту који је...
 • Терор во предградието (2014)

  image
  Рејмонд открива дека одмаздољубив дух ја тероризира неговата куќа. Тој ја регрутира Бека, локална шанкерка, за да ја реши мистеријата.
 • Револт на вонземјаните (2012)

  image
  Пет млади лица наутро сфаќаат дека останаа без функционални телефони, радио апарати и струја. Додека се обидуваат да побегнат од ситуацијата, согледуваат огромна...
 • Екстра Обично (2019)

  image
  Роуз, слатка, усамљена инструкторка вожње у руралној Ирској, обдарена је надприродним способностима. Роуз има однос љубави и мржње са својим 'талентима' и...
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.