poster

These Wilder Years

These Wilder Years (1956)

драма | САД
Режисер: Roy Rowland

Каде да се погледне
Емисијата не е достапна во државата
рејтинг: 6.6/10
Оценка на корисникот: 10/10

СОДРЖИНА

Successful middle-aged businessman Steve Bradford returns to the town where he attended college many years previously. His conscience has been bothering him since whilst a student, he fathered an illegitimate son who was given away to the local orphanage. He returns to the orphanage and meets its current head, Ann Dempster, hoping to persuade her to help him find his son. She refuses but Steve finds himself getting more involved at the orphanage and learns many lessons life had failed to teach him.

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • Љубов под маслиновото дрво (2020)

  среда
  image
  Наградата на годишниот натпревар за маслиново масло на Сансет Вели е земјишна парцела со проблематична сопственост. Кога ќе се соочат храбра жена и компетитивен...
 • Vatrootporan (2008)

  среда
  image
  Поручник Цалеб Холт живи према старој ватрогасној узречици: „Никад не остављај партнера иза себе.“ Унутар горуќих зграда, то је његов природни инстинкт. У његову...
 • Далеку од рајот (2002)

  среда
  image
  Што се однесува до надворешниот свет, Френк и Кети Витекер се совршена двојка. Тие го претставуваат сето она што треба да биде средната класа во Америка во...
 • Војната е завршена (2010)

  среда
  image
  После бомбардирањето на Косово во 1999. година, семејството Рахмани со своите три деца емигрираат во Швајцарија. После неколку години живот во новиот дом,...
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.