рејтинг: 4.2/10
Оценка на корисникот: 8.14/10
(7 гласови)

СОДРЖИНА

На Божиќната вечер, Мери сфаќа дека нејзиниот нов пријател Крцко Оревче оживеал и тој ја води на прекрасно патување во магичниот свет на фантастични суштества и други оживеани Божиќни играчки. Сепак, Мери наскоро дознава дека ова чудесно кралство е во опасност заради тиранското владеење на злобниот Крал-стаорец и неговата злобна мајка. Кога ќе го заробат Оревче, Мери и нејзината дружина ќе треба да ја откријат тајната на Кралот-стаорец за да го спасат својот пријател и неговото кралство.

Слики

Крцко ОревчеКрцко ОревчеКрцко ОревчеКрцко ОревчеКрцко ОревчеКрцко ОревчеКрцко ОревчеКрцко ОревчеКрцко ОревчеКрцко ОревчеКрцко ОревчеКрцко ОревчеКрцко ОревчеКрцко ОревчеКрцко ОревчеКрцко ОревчеКрцко Оревче

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • Лего филм 2 (2019)

  image
  Хероите на Бриксбург се враќаат за да го спасат саканиот град! Емет, Луси и нивните пријатели се борат против Лего Дупло натрапниците од вселената и одат во...
 • Grimm´s finest fairy tales: The worn dancing shoes (2011)

  image
  King Karl is desperate. His twelve daughters hold secrets from him. Every morning their dancing shoes have holes in their soles. Only Amanda's shoes don't have...
 • Der Teufel mit den drei goldenen Haaren (2013)

  image
  When Felix is born to commoner parents, he's foretold to be destined for all kinds of luck and happiness, including a royal bride. King Ottokar, who is obsessed...
 • Die Bremer Stadtmusikanten (2009)

  image
  On a Lower Saxony petty farm, the aging cat, dog, rooster and donkey see their hope of a happy old day smashes overhearing the spineless farmer Georg's second...
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.