poster

Agent Game

Agent Game (2022)

Режисер: Grant S. Johnson

Каде да се погледне
Емисијата не е достапна во државата
рејтинг: 4.0/10
Оценка на корисникот: 5/10

Содржина

A CIA officer finds himself the target of a rendition operation after being scapegoated for the death of an interrogation subject.

Прегледи


Нема Прегледи
Препораки
 • Jason Bourne: Bringing Back Bourne (2016)

  image
  Џејсон Борн (Мет Дејмон) остаје у бекству од јединица ЦИА-е, покушавајуќи да открије скривене истине о свом оцу, док директор ЦИА-е Роберт Дуви (Томи Ли Џоунс)...
 • Спасување (2015)

  image
  Поранешен оперативец на ЦИА го киднапира група терористи. Кога син му дознава дека нема план за спасување на неговиот татко, тој почнува своја спасувачка операција.
 • Црвено небо (2014)

  image
  Осрамотениот пилот Буч Мастерс го води одредот за враќање на катаклизмата ВМД. Кога ќе открие дека неговиот поранешен пријател Том Крег работи со ретористите,...
 • Блиски непријатели (2013)

  image
  Кога голема количина на наркотици исчезнува од американско-канадската граница, шумскиот ренџер и бившата морнарска фока, Хенри, е принуден да се бори за својот...
Топ листи

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: Полиса на приватност.