Содржина

На најпрометната ноќ во годината во еден од најпопуларните ресторани во Лондон, харизматичниот главен готвач Енди Џонс чекори по острицата додека повеќе лични и професионални кризи му се закануваат да уништат сѐ за што работел.
Готвачот Енди (Стивен Греам) е под стрес: неговиот луксузен ресторан неодамна изгубил две ѕвезди, сите маси се резервирани поради празничната сезона и неговиот поранешен ментор, кулинарска икона, се појавува ненајавено со почитуван критичар на храна. Ако тоа не е доволно, зголемениот притисок бавно но сигурно ги принудува неговите вработени да зовријат. Колку долго ќе успее Енди да се справува со ситуацијата? Режисерот Филип Барантини нѐ води на патување низ неверојатниот неред на гурманска кујна каде што различните умови се судираат. Снимен во една импресивна секвенца што компресира ноќ во ресторанот во 94 минути, “Точка на вриење” неизбежно ве маѓепсува.

Слики

Точка на вриењеТочка на вриење

Прегледи


Нема Прегледи

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: Полиса на приватност.