poster

Точка на вриење

Boiling Point (2021)

драма, трилер | Обединетото Кралство
Режисер: Philip Barantini
Cinemax 2 | 16.8.22 | 18:55

рејтинг: 7.5/10

СОДРЖИНА

На најпрометната ноќ во годината во еден од најпопуларните ресторани во Лондон, харизматичниот главен готвач Енди Џонс чекори по острицата додека повеќе лични и професионални кризи му се закануваат да уништат сѐ за што работел.
Готвачот Енди (Стивен Греам) е под стрес: неговиот луксузен ресторан неодамна изгубил две ѕвезди, сите маси се резервирани поради празничната сезона и неговиот поранешен ментор, кулинарска икона, се појавува ненајавено со почитуван критичар на храна. Ако тоа не е доволно, зголемениот притисок бавно но сигурно ги принудува неговите вработени да зовријат. Колку долго ќе успее Енди да се справува со ситуацијата? Режисерот Филип Барантини нѐ води на патување низ неверојатниот неред на гурманска кујна каде што различните умови се судираат. Снимен во една импресивна секвенца што компресира ноќ во ресторанот во 94 минути, “Точка на вриење” неизбежно ве маѓепсува.

Слики

Точка на вриење

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • Кучешка љубов (2000)

  понеделник
  image
  Три испреплетени приказни за животите на различни слоеви на општеството во Мексико Сити. Октавио се обидува да собере доволно пари за да побегне со својата...
 • Керол (2015)

  понеделник
  image
  Љубовна драма чије дејствие се одвива во Њујорк во педесеттите години од минатиот век кога истополната врска била речиси кривично дело- Млада фотографка се...
 • Nëntori i dytë (1982)

  понеделник
  image
  A drama about the road of albanians for their country's independence.
 • (2007)

  понеделник
  image
  Диана, жена из предграѓа, анализира свој наизглед савршен живот, а и свој здрав разум на петнаесту годишњицу трагичне пуцњаве у средњој школи. Враќајуќи се у...
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.