poster

Dolly Parton: Here I Am

Dolly Parton: Here I Am (2019)

докоментарен, биографија, музика | Обединетото Кралство
Режисер: Francis Whately

Каде да се погледне
Емисијата не е достапна во државата
рејтинг: 7.3/10

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • Take Me to the River (2014)

  image
  A documentary about the soul of American music. The film follows the recording of a new album featuring legends from Stax records and Memphis mentoring and...
 • Приватно: Херби Хенкок и Кристина Агилера (2006)

  image
  Филм за џез пијанистот Херби Ханкок.
 • Пина Бауш: Једног дана Пина ме је питала (1983)

  image
  Шта чини универзум уметнице као што је Пина Бауш? Она је једна од највеќих кореографкиња 20. века. Иза себе је оставила позамашан стваралачки опус забележен на...
 • Папа Франсис: Човек од речи (2018)

  image
  "Pope Francis - A Man of His Word" is intended to be a personal journey with Pope Francis, rather than a biographical documentary about him. The pope's ideas and...
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.