poster

Зошто не плачеш

Por que Você não Chora? (2020)

драма | Бразил
Режисер: Cibele Amaral
Cinemax 2 | Утре | 07:40

рејтинг: 7.2/10

СОДРЖИНА

Еден ден, како дел од факултетската практика за психотерапевти, Џесика добива задача да се грижи за Барбара. Дијагностицирана со гранично нарушување на личноста, интелигентната но проблематична Барбара е свесна за својата насилна природа, опишувајќи се себеси како “темпирана бомба“, на само неколку сантиметри од самоуништување. На почетокот пристапувајќи ѝ на Барбара со клиничка објективност, Џесика постепено е вовлечена во хаотичниот, но топло човечен свет на Барбара, избирајќи да се отвори на начини за кои никогаш порано не сонувала. Но, кога Барбара почнува да добива контрола врз нејзиниот личен внатрешен свет, Џесика е принудена, за првпат во својот живот, да погледне во неистражениот амбис на својата личност. Сега, клатејќи се на работ, само таа може да одлучи во кој правец ќе стапне.

Слики

Зошто не плачешЗошто не плачешЗошто не плачешЗошто не плачешЗошто не плачешЗошто не плачеш

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • Зад хоризонтот (2019)

  image
  Во летото 1976 г., доаѓа топлотен бран и рурална Швајцарија се суши со огромна брзина. Во оваа задушлива околина, Гас, 13-годишен син на еден фармер, сведочи за...
 • Botë e padukshme (1987)

  image
 • По љубовта (2020)

  image
  Во деновите по ненадејната смрт на нејзиниот сопруг Ахмед, преобратената муслиманка Мери Хусеин открива дека Ахмед водел таен живот само на 33 км од нивниот дом...
 • Либертад (2021)

  image
  Мирниот живот на Нора е превртен наопаку кога за време на летните одмори оваа наивна 15-годишна девојка ја среќава Либертад, исто така 15-годишна. Ова ново...
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.