СОДРЖИНА

Чарли Сент Клауд (Зак Ефрон) е искусен морнар од пацифичкиот северозапад, кој тукушто добива стипендија што ќе го однесе далеку од дома. Чарли и неговиот помал брат Сем се светлината во животот на мајка им, но возејќи се доцна една вечер тие доживуваат смртоносна сообраќајка во која умира Сем, а Чарли се менува засекогаш. По несреќата, Чарли е преполн со вина и е убеден дека доколку бил повнимателен зад воланот, Сем сè уште би бил жив. Кога Чарли почнува да гледа привиденија од својот помлад брат, кои изгледаат реално исто како Сем да стои пред него, неговите пријатели и соседи почнуваат да мислат дека тој се мрднува од умот. По кратко време, поранешната средношколска соученичка на Чарли, Тес, ненајавено се враќа во градот и тие двајца започнуваат љубовна врска. Но пред да може Чарли да продолжи со својот живот, прво ќе мора да го остави своето минато и конечно емотивно да се збогува од својот сакан брат Сем.

Слики

Чарли Сент КлаудЧарли Сент КлаудЧарли Сент КлаудЧарли Сент КлаудЧарли Сент КлаудЧарли Сент КлаудЧарли Сент КлаудЧарли Сент КлаудЧарли Сент КлаудЧарли Сент КлаудЧарли Сент КлаудЧарли Сент КлаудЧарли Сент КлаудЧарли Сент КлаудЧарли Сент Клауд

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • Светот на соништата (1998)

  image
  Крис Нилсон умира и стигнува во рај кој е поубав од што можел да замисли. Едно нешто недостига, неговата сопруга, Ени. Во меѓувреме, по неговата смрт, таа се...
 • Почудно од фикција (2006)

  image
  Едно утро Харолд Крик почнува да слуша женски глас со детална нарација за секое негово дејство, мисла и чувство. За да биде уште пострашно, сфаќа дека можеби го...
 • Татко на невестата (2022)

  image
  Били и Ингрид, кои се долго во брак, се изненадени кога нивната најстара ќерка Софија доаѓа дома во Мајами на посета. Но изненадувањата продолжуваат кога таа ќе...
 • Понеделник (2020)

  image
  „Понеделник“ ја следи приказната на Мики (Себастија Стен) и Клои (Дениз Гог), двајца Американци на триесетина години, кои живеат во Атина и кои се запознаваат...
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.