рејтинг: 6.3/10
Оценка на корисникот: 7/10

СОДРЖИНА

Јаник и Самуел се двајца другари тинејџери со различно семејно потекло. За да го спасат своето пријателство, откако Самуел прави нешто од непромисленост, двајцата одат на пат во Истанбул за да уживаат во слободата и новиот живот.
Јаник и Самуел се најдобри другари и уживаат во крајот на средното школо. Нивните светови се различни: Јаник има родители кои секогаш прават сè како што треба, додека Самуел доаѓа од растурен дом. Самуел сака ред, Јаник сака хаос. Еден непромислен момент ја доведува врската помеѓу двајцата другари во опасност. Кога тргнуваат на нивниот долго планиран пат до Истанбул, момците имаат за цел да си го спасат пријателството, да уживаат во нивната слобода и да се обидат во нов живот.

Слики

Истанбулска градина

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • Militanti (1984)

  image
 • Ngjyrat e moshës (1990)

  image
 • The Man with the Cannon (1977)

  image
 • У име народа (1987)

  image
  Ово је трагикомична прича о силама које гоне човека да безобзирно манипулише ближњима и поиграва се њиховим судбинама, па и својом, јер је и њен део, а све у име...
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.