рејтинг: 8.1/10
Оценка на корисникот: 9/10

СОДРЖИНА

Brothers Barry, Maurice and Robin Gibb find early fame in the 1960s and go on to write over 1,000 songs, including 20 No. 1 hits. This film follows the group's meteoric rise as they navigate the complexities of working so intimately alongside family.

Слики

The Bee Gees: How Can You Mend a Broken HeartThe Bee Gees: How Can You Mend a Broken HeartThe Bee Gees: How Can You Mend a Broken HeartThe Bee Gees: How Can You Mend a Broken HeartThe Bee Gees: How Can You Mend a Broken Heart

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • Џенис, мала плава девојка (2015)

  image
  Ејми Берг урања у животну причу рок легенде Џенис Џоплин. У овом документарцу, Бергова је преобраќа из иконе у људско биќе, износеќи досад необјављен материал,...
 • Roaring Abyss (2015)

  image
  A sound journey accros the mountains, deserts and forests of Ethiopia and its cultural universe. Roaring Abyss will take you through an inedit collection of music...
 • Приватно: Херби Хенкок и Кристина Агилера (2006)

  image
  Филм за џез пијанистот Херби Ханкок.
 • Африкански ноќни ловци (2019)

  image
  Ги откриваме убиствените стратегии на лавовите, леопардите и хиените за ноќен лов. Користиме чувствителни објективи и термални камери за да покажеме зошто тие се...
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.