Walter F. Parkes

actor

Роденден: 1951

Сцеарист:

 1. 2. Душкала (1992), филм
 2. ...
  (characters)

Продуцент:

 1. ...
  executive producer
 2. 5. Будења (1990), филм
 3. ...
  executive producer
 4. 7. Душкала (1992), филм
 5. ...
  executive producer
 6. ...
  executive producer
 7. 10. Торнадо (1996), филм
  ...
  executive producer
 8. ...
  executive producer
 9. 12. Амистад (1997), филм
  ...
  executive producer
 10. ...
  executive producer
 11. ...
  executive producer
 12. ...
  executive producer
 13. ...
  executive producer
 14. ...
  executive producer
 15. 21. Смокинг (2002), филм
  ...
  executive producer
 16. 23. Кругот (2002), филм
 17. ...
  executive producer
 18. 29. Остров (2005), филм
 19. 36. Горешти (2008), филм
 20. 40. Лет (2012), филм
 21. 43. Прстени (2017), филм
 22. ...
  executive producer
 23. ...
  executive producer
 24. ...
  executive producer

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: Полиса на приватност.