Various actors discuss Shakespeare plays. Each episode is presented by one actor and, in most cases, the actor discusses one play. However, some episodes cover more than one play. For example, all three "Henry plays" are presented...

Ishte në kanal:

EXP Histori  HTV3  HTV1  

REKOMANDIMET
 • Qytetet antike të padukshme (2018)

  image
  Qytetet e lashta ende ruajnë surpriza dhe thesare të fshehura nga sytë tanë prej shekujsh. Tani me teknologjinë më të fundit të skanimit, do të zbulojmë sekretet...
 • Kanceri, perandori i të gjitha sëmundjeve (2015)

  image
  Based on the Pulitzer Prize-winning book by Siddhartha Mukherjee, this three-part series tells the complete story of cancer, from its first description in an...
 • Crikey! It's the Irwins (2018)

  image
  The Irwin family share their wildlife adventures from around the world.Pas zjarreve historike që godasin Australinë, Irwins garojnë për të shpëtuar sa më shumë...
 • Mbretëritë e Fshehura të Tokës (2014)

  image
  Nën këmbët tona fshihen botë thuajse magjike, që gëlojnë nga krijesa të jashtëzakonshme të vogla. Për to, bota duket shumë ndryshe. Duke përdorur teknologjinë e...
TOP LISTA

TvProfil përdor cookie për të siguruar eksperienën më të mirë të përdoruesit dhe funksionalitetin e faqes. Më shumë informacione rreth cookies mund të gjenden këtu: politikat e privatësisë.