poster

Vallëzim me ujqit

Dances with Wolves (1990)

Aksion, Dramë, Western, Aventurë | Shtetet e Bashkuara të Amerikës, Mbretëria e Bashkuar
Regjia: Kevin Costner

Vlerësimi: 8.0/10
Vlerësimi i përdoruesit: 9/10
(75 Voto)

PëRMBLEDHJE

Bazuar në romanin e Michael Blake. Togeri Xhon Danabr, largohet nga regjimenti për t'u vendosur në një zonë të veçuar. Ai bëhet mik me ujqër dhe indianë, duke u bërë njëkohësisht armik me shokët e tij të armëve.

Fotot

Vallëzim me ujqitVallëzim me ujqitVallëzim me ujqitVallëzim me ujqitVallëzim me ujqitVallëzim me ujqitVallëzim me ujqitVallëzim me ujqitVallëzim me ujqit

Rishikime


Ska rishikime

TvProfil përdor cookie për të siguruar eksperienën më të mirë të përdoruesit dhe funksionalitetin e faqes. Më shumë informacione rreth cookies mund të gjenden këtu: politikat e privatësisë.