Shumë nga atraksionet më të famshme në botë, janë frymëzuar nga feja. Besimtarë nga e gjithë bota, ende dynden në këto 'vende të shenjta'. Por përse ato kanë rëndësi kaq të madhe shpirtërore?

Transmetimet në kanale:

Tring History  

Ishte në kanal:

HTV3  BBC Earth  HTV1  

Episodi vijues:

e diel
08:28
Vende të Shenjta 1, Ep. 2
e diel
15:59
Vende të Shenjta 1, Ep. 3
REKOMANDIMET
 • Infestation (2014)

  image
  From the kissing bug to the cane toad, the Asian carp to the army worm, invasive species increasingly threaten our forests, waterways, food supplies and cities....
 • Malawi Wildlife Rescue (2019)

  image
  Malawi is a small African country that has made a big push to protect its wildlife. Leading the effort is American veterinarian Dr. Amanda Salb and her colleagues...
 • Geo 360 (1999)

  image
  Nëse ato përshkruajnë zhytësit e detit të thellë në trekëndëshin e Bermudës ose mbajtësit në pikat e largëta të pyllit siberian, ky dokumentar na jep njohuri për...
 • Kopshtet e Amerikës (2020)

  image
  The British horticulturalist takes a trip to the United States to visit some of the country's most famous and interesting gardens.
TOP LISTA

TvProfil përdor cookie për të siguruar eksperienën më të mirë të përdoruesit dhe funksionalitetin e faqes. Më shumë informacione rreth cookies mund të gjenden këtu: politikat e privatësisë.