poster

Makineritë që ndërtuan Amerikën 3

The Machines That Built America (2021)

Dokumentar | Shtetet e Bashkuara të Amerikës

Vlerësimi: 7.4/10

The stories behind innovations such as TV, radio, phones, airplanes, motorcycles and power tools as well as the inventors including Nikola Tesla, William Harley, Alexander Graham Bell, Duncan Black and Alonzo Decker.

Transmetimet në kanale:

EXP Shkence  

Ishte në kanal:

History Channel  

Episodi vijues:

Sot
19:17
Makineritë që ndërtuan Amerikën 8 1, Ep. 5
REKOMANDIMET
 • Rregullimet më të vështira (2008)

  image
  World's Toughest Fixes goes inside some of the most daunting repair jobs imaginable. Each episode follows host Sean Riley as he pushes himself to the limit while...
 • Ben Fogle: New Lives in the Wild (2013)

  image
  British adventurer Ben Fogle visits utterly desolate places in different outward parts of the world where men, alone or with a family, forsake most modern...
 • Catalyst (2001)

  image
  Avatars! The space race! A search for alien life! No, it’s not science fiction – it’s the cutting edge of science fact! Tune in to Catalyst to meet the scientists...
 • Sekretet e Prodhimit (2006)

  image
  Një pamje nga brenda e mrekullive inxhinjerike dhe shkencore për gjërat që krijojnë botën moderne.
TOP LISTA

TvProfil përdor cookie për të siguruar eksperienën më të mirë të përdoruesit dhe funksionalitetin e faqes. Më shumë informacione rreth cookies mund të gjenden këtu: politikat e privatësisë.