Every year, Gaviota and her mother arrive at Hacienda Casablanca to pick up the coffee from the second harvest of the year, but they hope that their next visit will be their last, because from now on they will be owners of their own land. However, fate has other plans. Octavio Vallejo, the owner of the hacienda, has just died. Gaviota previously had saved him from a kidnapping. Octavio promised as a reward to give her one hectare of land so that she could grow her own coffee. Trying to get the Vallejo family to honor the agreement, Gaviota meets Sebastián, Octavio's son, and an irrepressible attraction is born between them, a heartbreaking, impossible love, becoming two lovers who belong to different worlds.

Ishte në kanal:

HTV1  

REKOMANDIMET
 • Anatomia e Greit (2005)

  image
  Seriali dramatic me I ndjekur ne SHBA, fitues I dhjetera cmimeve. Pese protagoniste, me nje objektiv te vetem: te behen mjeket me te mire te vendit, eshte ky...
 • In all Friendliness (1998)

  image
  This show is focused on a fictional clinic in Leipzig called 'Sachsenklinik' as well as its staff and patients.
 • Doc Martin (2004)

  image
  Dr. Martin Ellingham (Martin Clunes), a London-based surgeon, relocates to the picturesque seaside village of Port Wenn, where he establishes himself as the...
 • Histori Familjare (2009)

  image
  Një vështrim satirik i tri familjeve dhe ideve të secilit se kush është familja moderne. Secila nga familjet ka diçka të veçantë, që i bën situatat e tyre sa...
TOP LISTA

TvProfil përdor cookie për të siguruar eksperienën më të mirë të përdoruesit dhe funksionalitetin e faqes. Më shumë informacione rreth cookies mund të gjenden këtu: politikat e privatësisë.