PËRMBLEDHJE

Xhek Salli ishte nje shkencëtar, i cili pranon të transferohet në planetin Pandora. Misioni i tij ishte të eksploronte planetin nëpërmjet një avatari. Pandora nuk është vetëm një vend për t'u studiuar, por mbi të gjitha është një depozitë e një minerali me vlerë, shumë i dobishëm për Tokën. Xhek duhet të njohë zakonet dhe kulturën e vendasve dhe të kuptojë nëse mund të nënshtrohen ose jo. Mes tyre ai njeh Nejtirin, një luftëtare, e cila është edhe vajza e kryetarit të fisit. Nga ajo ai mëson se si të shndërrohet në një luftëtar, shumë i ndryshëm nga ushtari që ka qenë. Nga ai moment vizioni i tij për sipërmarrjen ndryshon.

Fotot

AvatarAvatarAvatarAvatarAvatarAvatarAvatarAvatarAvatarAvatarAvatarAvatarAvatarAvatarAvatarAvatarAvatar

Rishikime


Ska rishikime
REKOMANDIMET
 • Lufta e Yjeve VIII: Xhedai i fundit (2017)

  image
  Saga e Luk Skajoukër vazhdon ende, ndërkohë që heronjtë nga filmi "Zgjimi i Forcës" i bashkohen legjendave galaktike në një aventurë epike, që zbulon serkete të...
 • Njeriu Merimangë: Pa Kthim (2021)

  image
  Superheronj, Tom Holland, Zendaya, Benedict Cumberbatch: Teksa identiteti i Njeriut Merimangë është zbuluar, Piter Parker i kërkon ndihmë Dr. Strange. Kur diçka...
 • Lufta e yjeve VI Kthimi i Xhedit (1983)

  image
  Mark Hamill, Harrison Ford, Carrie Fisher. Kandidat për 4 çmime Oskar. Pasi shpëtojnë Han Solo, forcat Rebele përpiqen të shkatërrojnë 'Yllin e Vdekjes Dy'....
 • Akuameni (2018)

  image
  Jason Momoa, Amber Heard, Nicole Kidman. Arthur Curry mëson se është trashëgimtar i mbretërisë nënujore të Atlantisit dhe duhet të bëje një hap përpara për të...
TOP LISTA

TvProfil përdor cookie për të siguruar eksperienën më të mirë të përdoruesit dhe funksionalitetin e faqes. Më shumë informacione rreth cookies mund të gjenden këtu: politikat e privatësisë.