poster

Hobit: Nje udhetim i paparashikuar

The Hobbit: An Unexpected Journey (2012)

Aksion, Fantazi, Fantashkencë, Familjar, Aventurë | Zelandë e Re, Shtetet e Bashkuara të Amerikës
Regjia: Peter Jackson

Vlerësimi: 7.8/10
Vlerësimi i përdoruesit: 6.7/10
(258 Voto)

PëRMBLEDHJE

Film kandidat për 3 çmime Oskar. Bazuar në kryeveprën mjaft të pëlqyer The Hobbit, nga J.R.R. Tolkien. Aventura e jashtëzakonshme e Bilbo Bagins, i cili përfshihet në një mision epik për të rimarrë malin e pushtuar të Ereborit me ndihmën e magjistarit Gandalf dhe 13 xhuxhave trima të drejtuar nga luftëtari legjendar Thorin.

Fotot

Hobit: Nje udhetim i paparashikuarHobit: Nje udhetim i paparashikuarHobit: Nje udhetim i paparashikuarFoto: RTLFoto: RTLHobit: Nje udhetim i paparashikuarHobit: Nje udhetim i paparashikuarFoto: RTLFoto: RTLHobit: Nje udhetim i paparashikuarHobit: Nje udhetim i paparashikuarFoto: MG RTL DFoto: MG RTL DFoto: MG RTL DFoto: MG RTL D

Rishikime


Ska rishikime
REKOMANDIMET
 • Maks Still (2016)

  image
  Ben Winchell, Maria Bello. Aventurat e Maks Mekgreth dhe shokut te tij jashtëtokësor Still, që duhet të bashkojnë forcat e tyre të jashtëzakonshme për t'u kthyer...
 • Hobit 3: Beteja e pese ushtrive (2014)

  image
  Pasi ka rimarrë Ereborin dhe thesarin e madh nga dragoi Smog, Thorin sakrifikon miqësinë dhe nderin duke kërkuar Arkenstone, pavarësisht përpjekjeve të...
 • Valeriani - Heroi pertej kufijve (2017)

  image
  Fanatshkencë: Stacioni hapësinor Alfa është një qytet ku qëniet nga planete të ndryshëme jetojnë në paqe. Paqja u është dhënë nga një forcë njerëzore.Majori...
 • Loja e Enderit (2013)

  image
  Asa Butterfield, Abigail Breslin. Kur një race jashtëtokësore sulmon Tokën, folta ndërkombëtare e galaksisë përgatitet për sulmin e radhës duke rekrutuar fëmijët...
TOP LISTA

TvProfil përdor cookie për të siguruar eksperienën më të mirë të përdoruesit dhe funksionalitetin e faqes. Më shumë informacione rreth cookies mund të gjenden këtu: politikat e privatësisë.