poster

How to Train Your Dragon: Homecoming

How to Train Your Dragon: Homecoming (2019)

Animacion, Fantazi, Aksion, Komedi, Dramë, Familjar, Afatshkurtër, Aventurë | Shtetet e Bashkuara të Amerikës
Regjia: Tim Johnson

Ku ta shikojmë
Shfaqja nuk është në dispozicion
Vlerësimi: 7.3/10
Vlerësimi i përdoruesit: 10/10

PëRMBLEDHJE

It's the festival of Snoggletog on New Berk, but Hiccup isn't feeling the holiday spirit. First, he misses his friend Toothless; second, he has just found out that his daughter Zephyr and his son Nuffink have found Stoick's old journals (written before Vikings and dragons became friends) and now believe that all dragons are dangerous and should be destroyed. To help him possibly change their minds, Astrid suggests reviving the old traditions of Snoggletog, including a play in which Stoick the Vast's memory will be honored and (perhaps) the children's minds changed. Meanwhile on the Hidden World island, Toothless, through the use of sand drawings, tells his three Night Light children about his best friend Hiccup, inspiring them to make a secret flight to New Berk to see for themselves.

Fotot

How to Train Your Dragon: Homecoming

Rishikime


Ska rishikime
REKOMANDIMET
 • Kung Fu Panda (2008)

  image
  Po-ja është një ari bufalaq Panda që punon si kamarier në restorantin e familjes, por pasioni i tij i madh mbeten dyluftimet Kung Fu. Kur i madhi Uguej e zgjedh...
 • All Dogs Go to Heaven (1989)

  image
  When a casino owning dog named Charlie is murdered by his rival Carface, he finds himself in Heaven basically by default since all dogs go to heaven. However,...
 • Ferdinandi (2017)

  image
  Pasi ngatërrohet me një bishë të rrezikshme dhe kapet nga njerëz dashakeq, një dem paqedashës i quajtur Ferdinand bën bashkë një skuadër miqsh të pazakontë për të...
 • Aventurat e Rokit dhe Bulluinkellit (2000)

  image
  Firless Lider, Natasha Fatal dhe Boris Badenov duan të pushtojnë botën përmes një rrjeti televiziv... Ata shpresojnë të hipnotizojnë shikuesit dhe të manipulojnë...
TOP LISTA

TvProfil përdor cookie për të siguruar eksperienën më të mirë të përdoruesit dhe funksionalitetin e faqes. Më shumë informacione rreth cookies mund të gjenden këtu: politikat e privatësisë.