poster

The Golden Goose

Die goldene Gans (2013)


Ku ta shikojmë
Shfaqja nuk është në dispozicion
Vlerësimi: 6.5/10
Vlerësimi i përdoruesit: 10/10

PëRMBLEDHJE

Friendly, ever-helpful simpleton Till is his carpenter brothers Paul and Peter's dogsbody and all town's laughing stock. Generously having shared his lunch with an old beggar, actually a sorcerer, he is rewarded with a living golden goose. Till wants to offer it to the ever-sad princess Louise, whose aunt and strict governess Edeltraud wants to marry her off to haughty prince Amandus and dreams of succeeding king Eduard herself, to cheer her up. The greedy town-folk, including the curate, find that anyone who attempt to steal the goose sticks to it, while the bully brothers get their comeuppance in and from the forest.

Fotot

The Golden GooseThe Golden GooseThe Golden GooseThe Golden GooseThe Golden GooseThe Golden GooseThe Golden GooseThe Golden GooseThe Golden GooseThe Golden GooseThe Golden GooseThe Golden GooseThe Golden GooseThe Golden GooseThe Golden Goose

Rishikime


Ska rishikime
REKOMANDIMET
 • Nusja e princit (1987)

  image
  Një përrallë fantastike me princ e princeshë, kalorës të mistershëm, xhuxhë e gjigandë, budallenj e të zgjuar, duele, të qeshura, magji, mrekulli dhe shumë...
 • Piter Pan (2003)

  image
  Jeremy Sumpte, Jason Isaacs, Olivia Williams. Fëmijët e familjes Darling, takojnë më shtëpinë e tyre Piter Panin, i cili i bën një vizitë të papritur. Ai i çon...
 • Heroi i kafshëve (2011)

  image
  Kevin James, Rosario Dawson. Kafshët e një kopshti zoologjik, vendosin të zbulojnë se mund të flasin me njerëzit, në mënyrë që të ndihmojnë kujdestarin e tyre për...
 • Mistletoe Over Manhattan (2011)

  image
  After sensing her husband is losing his Christmas spirit, Mrs. Claus travels to a place where she knows the spirit of Christmas still exists: New York City.
TOP LISTA

TvProfil përdor cookie për të siguruar eksperienën më të mirë të përdoruesit dhe funksionalitetin e faqes. Më shumë informacione rreth cookies mund të gjenden këtu: politikat e privatësisë.