Vlerësimi: 5.2/10
Vlerësimi i përdoruesit: 5.3/10
(3 Voto)

PëRMBLEDHJE

Katërmbëdhjetëvjeçarja Sam Dalton merr vendim për të shpëtuar shtëpinë e saj të vetme, të shkatërruar dhe të mbuluar me hi, rancho Princesha Romake. Sami i shkruan një kushëriri të largët të tezes (hallës) së saj, Kristinës, me shpresën se ai do ta ndihmojë për të parandaluar konfiskimin e rancho. Por shfaqet adoleshenti J. T. Swinton. Të dëshpëruar i varin shpresat, që në pamje të parë duket sikur nuk ia vlen, në thesarin e Ishullit të Pëshpëritjeve. Por a ekziston me të vërtetë thesari nga kohërat e luftës civile? Përgjigjja fshihet si në kurth, midis dëshirave të parealizueshme të teze (hallë) Kristinës. Duke kërkuar thesarin dhe duke luftuar me kohën, dyshja e adoleshentëve duhet gjithashtu të kërkojë në të kaluarën e Kristinës dhe të zbulojë rrjetin e historive të dashurisë, intrigave dhe tradhtive, të cilat kishin zgjatur më shumë se një brez. Ajo, çfarë ata zbulojnë, do të ndryshojë një herë e përgjithmonë jetën e tyre.

Fotot

Ishulli i përshpëritjeveIshulli i përshpëritjeveIshulli i përshpëritjeveIshulli i përshpëritjeveIshulli i përshpëritjeveIshulli i përshpëritjeve

Rishikime


Ska rishikime
REKOMANDIMET
 • Nusja e princit (1987)

  image
  Një përrallë fantastike me princ e princeshë, kalorës të mistershëm, xhuxhë e gjigandë, budallenj e të zgjuar, duele, të qeshura, magji, mrekulli dhe shumë...
 • Aventurat e Rufusit (2020)

  image
  Në shtëpinë e gjyshes së tij, Scott dhe shoqja e tij Emily takojnë Rufusin, një krijesë misterioze me gëzof, që i lutet atyre ta ndihmojnë për të shpëtuar...
 • Liza përmes pasqyrës (2016)

  image
  Wasikowska, Johnny Depp. Kur Liza gjen një pasqyrë magjike dhe rikthehet në Botën e çudirave, ajo zbulon se miku i saj Kapelabërësi nuk është vetvetja dhe për ta...
 • Kafshët fantastike: Krimet e Grindelwald (2018)

  image
  Filmi i dytë "Fantastic Beasts" i vendosur në Botën Magjike të J. K. Rowling, tregon aventurat e zoologut magjistar Newt Scamander.
TOP LISTA

TvProfil përdor cookie për të siguruar eksperienën më të mirë të përdoruesit dhe funksionalitetin e faqes. Më shumë informacione rreth cookies mund të gjenden këtu: politikat e privatësisë.