poster

Nusja e princit

The Princess Bride (1987)

Komedi, Romancë, Aksion, Familjar, Fantazi, Aventurë | Mbretëria e Bashkuar, Shtetet e Bashkuara të Amerikës
Regjia: Rob Reiner
TV1000 Balkan | 28.7.24 | 09:45

Vlerësimi: 8.0/10
Vlerësimi i përdoruesit: 7.1/10
(35 Voto)

PëRMBLEDHJE

Një përrallë fantastike me princ e princeshë, kalorës të mistershëm, xhuxhë e gjigandë, budallenj e të zgjuar, duele, të qeshura, magji, mrekulli dhe shumë aventura nga më të jashtëzakonshmet.

Fotot

Nusja e princitNusja e princitNusja e princitNusja e princitNusja e princitNusja e princitNusja e princitNusja e princitLionsgateLionsgate

Rishikime


Ska rishikime
REKOMANDIMET
 • Kapiten Gremçi (1991)

  image
  Piter Pan i rritur tashmë kthehet përsëri në ishullin imagjinar, kësaj here për të shpëtuar fëmijët e tij nga kthetrat e Kapiten Gremçit. Në ndihmë do t'i vijë...
 • The Little Mermaid (1992)

  image
  Lena, a young and carefree mermaid princess, lives a happy life in her home under the sea until the day she meets a human, Prince Stefan, and falls desperately in...
 • Thesaret e Pirateve (2020)

  image
  Një grup piratësh udhëtojnë në kohë dhe përfundojnë në botën e ditëve të sotme. Ata do të përballen me të papritura, aventura dhe me armiq të vjetër e të rinj...
 • Fëmijët e Timpelbahut (2008)

  image
  Kjo komedi familjare zhvillohet në fshatin Timpelbah, ku fëmijët janë aq të parregullt dhe të pabindur saqë të rriturit vendosin t'u japin atyre një mësim duke u...
TOP LISTA

TvProfil përdor cookie për të siguruar eksperienën më të mirë të përdoruesit dhe funksionalitetin e faqes. Më shumë informacione rreth cookies mund të gjenden këtu: politikat e privatësisë.