poster

Nothing Like a Dame

Nothing Like a Dame (2018)

Dokumentar | Mbretëria e Bashkuar
Regjia: Roger Michell

Ku ta shikojmë
Shfaqja nuk është në dispozicion
Vlerësimi: 7.3/10

PËRMBLEDHJE

Together, they're 342 years old. They're in their seventh decade of cutting-edge, epoch-defining performances on stage and on screen. Funny, smart, sharp, competitive, tearful, hilarious, savage, clever, caustic, cool, gorgeous, poignant, irreverent, iconic, old, and unbelievably young. Special friends, special women and special Dames: a chance to hang out with them all, at the same table, at the same time, and enjoy sparkling and unguarded conversation spliced with a raft of archive.

Rishikime


Ska rishikime
REKOMANDIMET
TOP LISTA

TvProfil përdor cookie për të siguruar eksperienën më të mirë të përdoruesit dhe funksionalitetin e faqes. Më shumë informacione rreth cookies mund të gjenden këtu: politikat e privatësisë.