PëRMBLEDHJE

Jeta dhe karriera e mjeshtrit të kinematografisë, regjisorit, skenaristit, producentit, Sidni Lumet. Kandidat për 5 cmime Oskar. I shquar për mënyren e vecantë të punës së tij me aktorin, ai mban vulën e shumë filmave dhe role të paharrueshme.

Aktorët
Skenaristi:
KOHëZGJATJA: 103 min

Rishikime


Ska rishikime
REKOMANDIMET
 • Black Mamba: Kiss of Death (2013)

  image
  Its Silly Season in Mamba Valley and like zombies from their graves, the heat draws Black Mambas from the shadows. They're on the hunt for summer lodgings but as...
 • Ai më quajti Malala (2015)

  image
  Dok. fitues i shumë cmimeve kinematografike. Historia e Malalës, vajzës pakistaneze që foli publikisht për barazinë gjinore dhe të drejtën e vajzave për tu...
 • Safari në Afrikë (2013)

  image
  Shikoni luanët të gjuajnë foka në bregdetin e Namibisë, bëni banja dielli me elefantët në deltën Okavango, ecni përmes 15 milion lakuriqësh nate në Kansaka gjatë...
 • Bomba (2015)

  image
  Historia e bombës atomike. Kush e shpiku, si u prodhua, si u testua, si u mor iniciativa për ta hedhur mbi njerëzit e Japonisë? Kush qe piloti që e barti në...
TOP LISTA

TvProfil përdor cookie për të siguruar eksperienën më të mirë të përdoruesit dhe funksionalitetin e faqes. Më shumë informacione rreth cookies mund të gjenden këtu: politikat e privatësisë.