Robert Altman

Ditëlindje: 1925

Vdiq: 2006

Aktor:

 1. ...
  Man Drinking
 2. ...
  Ambulance Driver
 3. ...
  Self
 4. ...
  Self
 5. ...
  Self
 6. ...
  Self (archive footage)
 7. ...
  Self

Regjia:

 1. 1. Bonanza (1959), Seriale
 2. 4. M.A.S.H. (1970), Film
 3. 6. Images (1972), Film
 4. 10. Nashville (1975), Film
 5. 12. 3 Women (1977), Film
 6. 13. Popai (1980), Film
 7. 16. STREAMERS (1983), Film
 8. 20. Aria (1987), Film

Skenaristi:

 1. ...
  (story)
 2. 3. Images (1972), Film
 3. ...
  (screen story)
 4. 5. 3 Women (1977), Film
  ...
  (writer)
 5. 6. Aria (1987), Film
 6. ...
  (based upon an idea by)

Regjisori:

 1. 3. 3 Women (1977), Film

TvProfil përdor cookie për të siguruar eksperienën më të mirë të përdoruesit dhe funksionalitetin e faqes. Më shumë informacione rreth cookies mund të gjenden këtu: politikat e privatësisë.