poster

Book of Dragons

Book of Dragons (2011)

Animacion, Afatshkurtër, Komedi, Familjar, Fantazi, Aventurë, Aksion | Shtetet e Bashkuara të Amerikës
Regjia: Steve Hickner

Ku ta shikojmë
Shfaqja nuk është në dispozicion
Vlerësimi: 6.3/10
Vlerësimi i përdoruesit: 10/10

PëRMBLEDHJE

In the Great Hall, Hiccup and his fellow dragon trainers greet you as a new recruit. To get you started, the teen vikings and Gobber the Belch introduce you to their primary reference guide, The Book of Dragons. Together, you are taken on a tour of the amazing variety of dragon breeds as the young heroes add their new discoveries about handling them. Along the way, you follow the misadventures of the original author, Bork the Very, Very Unfortunate, who was fated to research his book the hard way.

Rishikime


Ska rishikime
REKOMANDIMET
 • Dele dhe ujqër (2016)

  image
  Në një vend magjik shumë larg prej këtu, jetojnë të lumtura një tufë delesh... Por kur një tufë ujqërish shpërngulet pranë tyre, jeta e deleve do të kthehet...
 • Shaun the Sheep: The Farmer's Llamas (2015)

  image
  The mischievous sheep stars in a TV special, following on from Aardman's hit film. Shaun secretly accompanies the Farmer and Bitzer to a country fair, where he...
 • Udhëtimi i Ksikos (2020)

  image
  Kopi, një vajzë e guximshme, niset për të shpëtuar malin në fshatin e saj nga të këqinjtë që kërkojnë vetëm ar. Ajo shoqërohet nga Ksiko, i cili nuk është një...
 • Herri dhe familja Henderson (1987)

  image
  Fitues i çmimit Oskar. John Lithgow, Melinda Dillon. Familja Henderson vendos të adoptojë një gorrillë. Por do ta ketë shumë të vështirë ta mbajë të fshehur...
TOP LISTA

TvProfil përdor cookie për të siguruar eksperienën më të mirë të përdoruesit dhe funksionalitetin e faqes. Më shumë informacione rreth cookies mund të gjenden këtu: politikat e privatësisë.