poster

Koha e humbur

Die verlorene Zeit (2011)

Regjia: Anna Justice
FilmBox Premium RS | 1.10.22 | 03:05

Vlerësimi: 7.2/10
Vlerësimi i përdoruesit: 6.67/10
(3 Voto)

PËRMBLEDHJE

Kujtimi përshkruan një histori të shquar dashurie që lulėzon në mes të terrorit të një kamp përqendrimi gjerman në 1944 Poloni. Këtë të pamundur karburantet pasion guximi i një të burgosuri polak i cili menaxhon për të shpëtuar të dashurën e tij çifute. Kundër të gjitha gjasave, ata shpëtojnë nga kampi dhe të mbijetuar një udhëtim pabesë për lirinë. Por, gjatë kaosit të përfundimit të luftës, ata janë me forcë të ndara dhe secili është i bindur se tjetri ka vdekur. Më shumë se tridhjetë vjet më vonë në Nju Jork, për fat të mirë i martuar grua 52-vjeçare aksidentalisht konstaton se ish i dashuri i saj polak është ende gjallë. Dhe ajo ka për të parë atë përsëri.

Fotot

Koha e humburKoha e humburKoha e humburKoha e humburKoha e humburKoha e humburKoha e humbur

Rishikime


Ska rishikime
REKOMANDIMET
 • Girl from the Mountains (1972)

  image
  The relationship between a boy and a girl shortly after the start of the war and the arrival of the Germans. He goes to Chetniks, and there he disappears without...
 • Shlyerja e nje faji (2007)

  image
  K.Knightley J.Mcavoy. Bazuar në romanin e Ian McEwan. Një vajzë 13-të vjeçare ka pasionin dhe imagjinatën e një shkrimtareje të madhe. Ky pasion do ta bëjë të...
 • Babai fantazëm (2011)

  image
  Profesori Amerikan Robert Traum fillon një udhëtim aventuresk dhe argëtues nëpër Bucovina për të gjetur Samiun projektues, i vetmi person i gjallë që mund t'i...
 • Bliss (2021)

  image
  In a world where their femininity is considered a commodity, two sex workers fall in love with each other. Together - and yet each on her own - they experience...
TOP LISTA

TvProfil përdor cookie për të siguruar eksperienën më të mirë të përdoruesit dhe funksionalitetin e faqes. Më shumë informacione rreth cookies mund të gjenden këtu: politikat e privatësisë.